Drzwi wejściowe popularnie zwane drzwiami zewnętrznymi są istotnym elementem chroniącym nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy nieproszonymi gości.
Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze dobrych drzwi zewnętrznych jest współczynnik przenikania ciepła. Współczynnik przenikania ciepła dla drzwi zewnętrznych mówi jak dużo ciepła będzie uciekać na zewnątrz po zamontowaniu drzwi. Im współczynnik jest niższy, tym straty ciepła mniejsze. Wartość tego współczynnika zależy przede wszystkim od konstrukcji drzwi i użytych materiałów.
Podstawowym parametrem określającym szczelność drzwi jest wodoszczelność. Określa ona stopień zabezpieczenia wnętrza przed przenikaniem do niego deszczu, w zależności od siły wiatru. Szczelność drzwi uzależniona jest od tego, czy pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą występuje wąska szczelina, dzięki której drzwi wejściowe nie zakleszczają się w otworze. Szczelność drzwi wejściowych zależna jest od zastosowanych uszczelek, które znajdują się na styku ościeżnicy i skrzydła. Podczas zamykania drzwi uszczelki są dociskane i wypełniają szczelinę na obwodzie skrzydła drzwi.
Rozmiary większości dostępnych na rynku drzwi wejściowych są bardzo podobne. Wysokość drzwi przeważnie wynosi 200 mm i raczej nie spotyka się niższych drzwi zewnętrznych. Szerokość drzwi wejściowych przeważnie wynosi między 80 mm a 90 mm. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych, główne skrzydło powinno być szerokie na 90 mm.
Drzwi zewnętrzne drewniane
Drewniane drzwi zewnętrzne są wykonane zwykle z drewna sosnowego lub świerkowego. Rama w takich drzwiach powinna być zrobiona z drewna klejonego. Laminat skutecznie zapobiega odkształcaniu się konstrukcji pod wpływem wilgoci. Zaletą drzwi drewnianych jest świetna izolacja akustyczna i termiczna. Mają one dodatkowo niewielką rozszerzalność cieplną.
Drzwi zewnętrzne z PVC
Drzwi zewnętrzne z utwardzonego PVC zbudowane są z wielokomorowych profili, które wzmacniane są wkładami ze stali ocynkowanej lub aluminium. By je ocieplić i zwiększyć izolację akustyczną w środku umieszcza się piankę poliuretanową. Charakteryzuje je niska waga, łatwość montażu i utrzymania w czystości oraz relatywnie niska cena.
Drzwi zewnętrzne stalowe
Drzwi stalowe wykonywane są z stali ocynkowanej odpornej na wpływ warunków atmosferycznych i zarysowania. Drzwi stalowe to najczęściej drzwi w wersji antywłamaniowej. Drzwi takie są znacznie cięższe niż pozostałe rodzaje.
Drzwi zewnętrzne aluminiowe
Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium charakteryzuje duża trwałość i sztywna konstrukcja. Drzwi są ocieplone pianką poliuretanową, poliamidem zbrojonym włóknem węglowym, styropianem lub wełną mineralną. Powierzchnia metalowa drzwi może być anodowana, malowana proszkowo lub wykończona specjalną okleiną. Drzwi tego typu są dźwiękochłonne, wysoce trwałe i posiadają sztywną konstrukcję. Drzwi zewnętrzne aluminiowe są mało odporne na wgniecenia.
Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego
Drzwi z włókna szklanego nie rozsychają się, dlatego też są odporne na promieniowanie słoneczne i wilgoć. Mają dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne. Do złudzenia przypominają drzwi z drewna. Tak wykonane drzwi zewnętrzne są wysoce wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wypełnia je pianka poliuretanowa, mają niewielką wagę i małą wydłużalność termiczną.
W naszej ofercie znajdą Państwo produkty firm:
Bud-Raf jest firmą dynamicznie rozwijającą się oferująca szeroki asortyment następujących firm: