Drzwi wewnętrzne

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne oprócz podziału przestrzeni domu czy mieszkania nadają również wnętrzu estytyczny i elegancki styl. Drzwi wewnętrzne wykonane z trwałych materiałów, posłużą przez długie lata. Doskonałe właściwości termoizolacyjne drzwi wewnętrznych oraz akustyczne, sprawią, że podniesie się komfort życia. Estetyczne i funkcjonalne drzwi wewnętrzne to niezbędny element wyposażenia domu lub mieszkania. Drzwi wewnętrzne nie tylko są doskonałą barierę pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, ale także drzwi wewnętrzne mogą być świetnym elementem dekoracyjnym.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne drewniane

Do wytwarzania drzwi wewnętrznych drewnianych stosuje się drewno lite lub klejone warstwowo. Drewno klejone jest bardziej popularne, zarówno dzięki dobrym parametrom technicznym, jak i niższej cenie. Współczesna technika klejenia warstwowego pozwala na budowę wytrzymałej i odpornej konstrukcji drzwi wewnętrznych na paczenie się drzwi.

Drzwi wewnętrzne drewnopochodne

Drzwi wewnętrzne drewnopochodne są to gładkie lub tłoczone płyty wiórowe albo pilśniowe, zwykłe, MDF i HDF. Na drzwi wewnętrzne najczęściej stosuje się płyty MDF (twarde) i HDF (bardzo twarde). Różnią się one sposobem wytwarzania oraz gęstością od której zależą walory użytkowe gotowych drzwi wewnętrznych. Jeżeli gęstość materiału drzwi wewnętrznych jest większa, tym mniej się one paczą.

Drzwi wewnętrzne płytowe z szkłem

Szkło stosuje się jako wypełnienie w drzwiach wewnętrznych płytowych. Wykorzystuje się szkło przezroczyste, półprzezroczyste, matowe, barwione, witrażowe lub ornamentowe zwykłe, hartowane i klejone.

Drzwi wewnętrzne szklane

Pełne drzwi wewnętrzne szklane zawierają tafle szkła zabezpieczoną w wąskiej ramie aluminiowej lub drewnianej. Aby drzwi wewnętrzne szklane były bezpieczne w użytkowaniu, używa się szkła hartowanego lub klejonego. Jeśli szyba ulegnie stłuczeniu, szkło hartowane rozsypie się na kawałki o nieostrych brzegach. Jeśli szyba w drzwiach wewnętrznych będzie ze szkła klejonego, folia zabezpieczająca zapobiegnie rozsypaniu się szyby na kawałki.

Jesteśmy dystrybutorem produktów firm

Bud-Raf jest firmą dynamicznie rozwijającą się oferująca szeroki asortyment następujących firm:

Wybrane drzwi wewnętrzne dostępne w naszej ofercie

Drzwi wewnętrzne wejściowe

Drzwi wewnętrzne wejściowe
Drzwi wewnętrzne wejściowe są często stosowane w wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym takim jak bloki czy wynajmowane mieszkania jak i budynkach użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły, instytucje państwowe czy placówki opieki zdrowia. Konstrukcja drzwi wewnętrznych wejściowych w odróżnieniu od tradycyjnych drzwi czytaj dalej ?

Drzwi wenętrzne Pley

drzwi wewnetrzne pley
Drzwi wenętrzne Pley są dzwiami o prostej  stylistyce i elegancji. Piękny minimalistyczny design nadaje specyficznego charakteru drzwiom Play. W drzwiach zastosowano specjalny kształt listew wykończeniowych, który dodaje piękna i charaktery drzwiom. Budowa drzwi wewnętrznych Pley Rama drzwi Pley wykonana jest czytaj dalej ?

Drzwi wewnętrzne Femme

drzwi wewnętrzne Femme
Drzwi wewnętrzne Femme produkowane przez fabrykę Stolpaw to wyjątkowa linia drzwi wewnętrznych charakteryzująca się prostą elegancją, prostymi formami wizualnymi. Drzwi wewnętrzne femme zawierają różnorodne przeszklenia (możliwość wybraniu wielkości przeszklenia w dzwiach). Drzwi łatwo wkomponowują się w zarówno nowoczesny jak i czytaj dalej ?

Drzwi wewnętrzne wejściowe

drzwi wewnętrzne wejściowe
Drzwi wewnętrzne wejściowe są drzwiami stosowanymi w budownictwie mieszkaniowym (mieszkania wilorodzinne jak bloki), dużych budynkach usługowych (bank, szpital) jak i budynkach użyteczności publicznej (szkoła, gmina). Drzwi wewnętrzne wejściowe posiadają wzmocnienia, które nie posiadają standardowe drzwi wewnętrzne. Drzwi wewnętrzne wejściowe budowa czytaj dalej ?

Drzwi wewnętrzne Magnetic

drzwi wewnętrzne magnetic
Drzwi wewnętrzne MAGNETIC są drzwi o prostych i subtelnych kształtach. Drzwi Magnetic występująca w różnych wariantach, szczególnie pasujących do tradycyjnych aranżacji wnętrz. Drzwi wewnętrzne Magnetic polecane są osobom preferującym prosty i klasyczny styl. Konstrukcja skrzydła drzwi wewnętrznych Magnetic Dzrwi wewnętrzne czytaj dalej ?