Drzwi zewnętrzne

Drzwi wejściowe popularnie zwane drzwiami zewnętrznymi  są istotnym elementem chroniącym nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy nieproszonymi gości.

Jednym z najważniejszych elementów przy wyborze dobrych drzwi zewnętrznych jest współczynnik przenikania ciepła. Współczynnik przenikania ciepła dla drzwi zewnętrznych mówi  jak dużo ciepła będzie uciekać na zewnątrz po zamontowaniu drzwi. Im współczynnik jest niższy, tym straty ciepła mniejsze. Wartość tego współczynnika zależy przede wszystkim od konstrukcji drzwi i użytych materiałów.

Podstawowym parametrem określającym szczelność drzwi jest wodoszczelność. Określa ona stopień zabezpieczenia wnętrza przed przenikaniem do niego deszczu, w zależności od siły wiatru. Szczelność drzwi uzależniona jest od tego, czy pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą występuje wąska szczelina, dzięki której drzwi wejściowe nie zakleszczają się w otworze. Szczelność drzwi wejściowych zależna jest od zastosowanych uszczelek, które znajdują się na styku ościeżnicy i skrzydła. Podczas zamykania drzwi uszczelki są dociskane i wypełniają szczelinę na obwodzie skrzydła drzwi.

Rozmiary większości dostępnych na rynku drzwi wejściowych są bardzo podobne. Wysokość drzwi przeważnie wynosi 200 mm i raczej nie spotyka się niższych drzwi zewnętrznych. Szerokość drzwi wejściowych przeważnie wynosi między 80 mm a 90 mm. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych, główne skrzydło powinno być szerokie na 90 mm.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drewniane drzwi zewnętrzne są wykonane zwykle z drewna sosnowego lub świerkowego. Rama w takich drzwiach powinna być zrobiona z drewna klejonego. Laminat skutecznie zapobiega odkształcaniu się konstrukcji pod wpływem wilgoci. Zaletą drzwi drewnianych jest świetna izolacja akustyczna i termiczna. Mają one dodatkowo niewielką rozszerzalność cieplną.

Drzwi zewnętrzne z PVC

Drzwi zewnętrzne z utwardzonego PVC zbudowane są z wielokomorowych profili, które wzmacniane są wkładami ze stali ocynkowanej lub aluminium. By je ocieplić i zwiększyć izolację akustyczną w środku umieszcza się piankę poliuretanową. Charakteryzuje je niska waga, łatwość montażu i utrzymania w czystości oraz relatywnie niska cena.

Drzwi zewnętrzne stalowe

Drzwi stalowe wykonywane są z stali ocynkowanej odpornej na wpływ warunków atmosferycznych i zarysowania. Drzwi stalowe to najczęściej drzwi w wersji antywłamaniowej. Drzwi takie są znacznie cięższe niż pozostałe rodzaje.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium charakteryzuje duża trwałość i sztywna konstrukcja. Drzwi są ocieplone pianką poliuretanową, poliamidem zbrojonym włóknem węglowym, styropianem lub wełną mineralną. Powierzchnia metalowa drzwi może być anodowana, malowana proszkowo lub wykończona specjalną okleiną. Drzwi tego typu są dźwiękochłonne, wysoce trwałe i posiadają sztywną konstrukcję.  Drzwi zewnętrzne aluminiowe są mało odporne na wgniecenia.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego

Drzwi z włókna szklanego nie rozsychają się, dlatego też są odporne na promieniowanie słoneczne i wilgoć. Mają dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne. Do złudzenia przypominają drzwi z drewna. Tak wykonane drzwi zewnętrzne są wysoce wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wypełnia je pianka poliuretanowa, mają niewielką wagę i małą wydłużalność termiczną.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty firm:

Bud-Raf jest firmą dynamicznie rozwijającą się oferująca szeroki asortyment następujących firm:

Wybrane drzwi zewnętrzne dostępne w naszej ofercie

Drzwi zewnętrzne Favorit

drzwi zewnetrzne favorit
Głównym materiałem stosowanym do wykonania drzwi zewnętrznych Favorit jest Dąb.  Drzwi zewnętrzne wykonane są w systemie przylgowym z zastosowaną uszczelka w skrzydle oraz futrynie drzwi zewnętrznych.  Konstrukcja wewnętrzna skrzydła drzwi zewnętrznych to kratownica drewniana wypełniona pianką poliuretanową o grubości 64 czytaj dalej ?

Drzwi wewnętrzne wejściowe

drzwi wewnętrzne wejściowe
Drzwi wewnętrzne wejściowe są drzwiami stosowanymi w budownictwie mieszkaniowym (mieszkania wilorodzinne jak bloki), dużych budynkach usługowych (bank, szpital) jak i budynkach użyteczności publicznej (szkoła, gmina). Drzwi wewnętrzne wejściowe posiadają wzmocnienia, które nie posiadają standardowe drzwi wewnętrzne. Drzwi wewnętrzne wejściowe budowa czytaj dalej ?

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe Delta Premium

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe Delta Premium
Stalowe drzwi zewnętrzne antywłamaniowe Delta Premium to bardzo solidne drzwi przeznaczone do obiektów mieszkalnych, przemysłowych jak i biurowych. Oprócz wielu nagród i atestów drzwi posiadają wypełnienie styropianem i bardzo bogate wyposażenie. Drzwi Delta Premium dostępne są w szerokiej gamie kolorów. czytaj dalej ?

Drzwi drewniano aluminiowe

drzwi drewniano aluminiowe
Drzwi zewnętrzne drewniano aluminiowe Drzwi zewnętrzne drewniano aluminiowe posiadają solidną konstrukcję, która została oparta na drewnie a następnie wzmocniona poszyciem aluminiowym. Drzwi zewnętrzne drewniano aluminiowe są bardziej odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne, co wynika z budowy drzwi, gdyż zewnętrzny profil czytaj dalej ?

Drzwi zewnętrzne z doświetleniem

drzwi zewnętrzne z doświetleniem
Jednym z bardziej funkcjonalnych drzwi zewnętrznych są drzwi zewnętrzne z doświetleniem. Doświetlenie boczne lub górne stosowane w drzwiach zewnętrznych pozwala na wpuszczenie naturalnego światła słonecznego do środka pomieszczenia, co znacznie zwiększa komfort ich używania. Dodatkową zaletą jest to, że szyba czytaj dalej ?