Drzwi zewnętrzne z doświetleniem

Typ produktu: Drzwi zewnętrzne, Gerda

Jednym z bardziej funkcjonalnych drzwi zewnętrznych są drzwi zewnętrzne z doświetleniem. Doświetlenie boczne lub górne stosowane w drzwiach zewnętrznych pozwala na wpuszczenie naturalnego światła słonecznego do środka pomieszczenia, co znacznie zwiększa komfort ich używania. Dodatkową zaletą jest to, że szyba umożliwia identyfikację osoby stojącej za drzwiami bez ich otwierania. W naszej ofercie dostępne są drzwi zewnętrzne z doświetleniem – Gerda TT z doświetlami.

Drzwi zewnętrzne z doświetleniem bocznym (doświetla boczne)

Doświetlenie boczne w drzwiach zewnętrznych możne być wykonane z jednej lub z obydwu stron drzwi zewnętrznych. Głównym atutem doświetlenia jest optyczne poszerzenie wnętrza przedsionka. Doświetla boczne w drzwiach zewnętrznych z doświetleniem są zazwyczaj nieruchome, mogą jednak być dodatkowo wyposażone w zawiasy, dzięki którym nie będzie na przykład problemu z wniesieniem do domu dużego przedmiotu np dużej szafy.

Drzwi zewnętrzne z doświetleniem górnym (doświetla górne)

Doświetlenie górne w drzwiach zewnętrznych najlepiej sprawdzają się w domach, gdzie strefa wejściowa jest wyraźnie przestrzennie wydzielona od pozostałej części elewacji. Doświetlenie górne często przyjmuje kształt prostokąta rozpiętego zarówno nad drzwiami jak i nad doświetleniem bocznym.

drzwi zewnętrzne z doświetleniem