Parapet konglomerat marmurowy

Typ produktu: Parapety wewnętrzne, Prodmar

Parapety z konglomeratu marmurowego są powszechnie stosowane w domach z uwagi na swoją wytrzymałość, estetyczny wygląd i dużą uniwersalność. Konglomerat marmurowy wykorzystywany jest na całym świecie do produkcji parapetów wewnętrznych czy blatów. Do wyrobu konglomeratu wykorzystuje się odłamki naturalnego marmuru dokładnie wyselekcjonowane łącząc je przy pomocy żywicy pełniącej rolę spoiwa.

Konglomerat marmurowy jest wytrzymałym i bardzo trwałym materiałem o bardzo różnorodnej kolorystyce. W wielu gospodarstwach domowych można spotkać parapety wewnętrzne wykonane z konglomeratu marmurowego z uwagi na wysoką jakość i duże oszczędności. Parapet taki stanowi ekonomiczną alternatywę dla marmuru, przewyższając go stopniem wytrzymałości.

parapety konglomerat łamany

parapety konglomerat łamany

Rodzaje parapetów wewnętrznych z konglomeratu marmurowego

Głównym rodzajem podziału parapetów wewnętrznych wykonanych z konglomeratu marmurowego jest podział pod względem rodzajów odłamków marmuru naturalnego używanych do wykonania parapetu. Podział taki dzielimy na:

  • Konglomerat łamany
  • Konglomerat mielony (drobnoziarnisty i gruboziarnisty)

Parapety wewnętrzne wykonane z konglomeratu łamanego zawierają w sobie duże odłamki naturalnego marmuru widoczne dobrze gołym okiem. Parapety wewnętrzne wykonane z konglomeratu mielonego zawierają zmielony marmur do postaci drobnych lub grubych ziaren.

parapety konglomerat mielony

parapety konglomerat mielony

Cechy parapetów wewnętrznych z konglomeratu marmurowego

  • Wysoka estetyczność (poprawiają wygląd każdego wnętrza).
  • Parapety z konglomeratu marmurowego przeznaczone są do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.
  • Parapety z konglomeratu drobnoziarnistego mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie i ok 30% większą wytrzymałość na ściskanie.

Oferujemy zarówno standardowe wymiary parapetów wewnętrznych wykonanych z konglomeratu marmurowego jak i parapety wykonane pod niestandardowe wymiary.

parapet konglomerat marmurowy