Okno System S 8000 IQ

Typ produktu: Okna

Sześciokomorowy system profili S 8000 IQ wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku. Bardzo dobra izolacja cieplna dzięki sześciu komorom w ramie i skrzydle. Bardzo dobra statyka za sprawą dużych wzmocnień stalowych w ramie i skrzydle. Łatwa pielęgnacja dzięki dużej i gładkiej powierzchni wrębu. Do wyboru wersja niezlicowaną z prostym skrzydłem i wersja półzlicowana z zaokrąglonym skrzydłem i zaokrągloną listwą przyszybową.

Okno System S 8000 IQ – wygląd

Na okna z systemu S 8000 IQ decydują się osoby przykładające dużą wagę do wypracowania indywidualnego stylu i starające się nadać swoim mieszkaniom oryginalny i niebanalny wygląd. Kształtują w ten sposób własny charakter przestrzeni, wyrażając jednocześnie zamiłowanie do klasycznej estetyki i dobrej jakości. Okna z systemu S 8000 IQ cieszą oko klarownym, eleganckim prowadzeniem linii, miękkimi konturami i nieprzemijającą elegancją. Ascetyczny design dzięki wąskim powierzchniom licowym harmonijnie wpisuję się zarówno w nowoczesne jak i eklektyczne wnętrze.

Okno System S 8000 IQ – technika

Nowy sześciokomorowy system S 8000 IQ o głębokości 74 mm spełnia wszystkie wymagania wobec nowoczesnej techniki okiennej: ma dobre właściwości termoizolacyjne oraz skuteczny system ochrony przed hałasem i włamywaczami. Gwarantuje to bezproblemowe użytkowanie okien przez długi czas. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne pomagają nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania ale także w aktywny sposób przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Aby zapobiec tworzeniu się grzyba pleśni, można dodatkowo zastosować systemy wentylacji.

Okno System S 8000 IQ – zalety

  • Znakomita izolacja cieplna za sprawą 6-komorowej budowy
  • Bardzo dobra statyka dzięki dużym wzmocnieniom stalowym w ościeżnicy i skrzydle
  • Bogata paleta kolorystyczna umożliwia najprzeróżniejsze warianty wykończenia
  • Na zewnątrz: klasyczne kontury z zaokrąglonymi krawędziami
  • Zoptymalizowana geometria profili pod kątem materiałowym chroni zasoby naturalne i tym samym środowisko
  • Łatwa pielęgnacja dzięki dużej i gładkiej powierzchni wrębu

 

okna s8000 kolory

okna s8000 kolory

Listwa prosta i zaokrąglona

Listwy przyszybowe prost oraz listwy zaokrąglone stabilizują oszklenie we wrębie.

Kolory uszczelek

Nasze okna wyposażamy w odpowiedni rodzaj uszczelek przylgowych montowanych w profilach okiennych. Uszczelki chronią okno przed ingerencją wody, kurzu i hałasów z zewnątrz, a także zabezpieczają wnętrze pomieszczenia przed ucieczką ciepła. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i szarym).

Klamki

Proponujemy klamki w kilku wersjach kolorystycznych, standardowo wyposażone w blokadę błędnego położenia, jak również klamki z zamknięciem na klucz.

Szprosy PCV wewnętrzne i zewnętrzne

Szprosy wewnątrzszybowe są integralną częścią pakietu szybowego, są na stałe zamocowane w ramce międzyszybowej. Istnieje możliwość wyboru między wieloma wariantami kolorystycznymi.

Wentylacja higrosterowana Aereco

Polega na dostosowaniu wymiany powietrza w mieszkaniach do aktualnych potrzeb. Wskaźnikiem decydującym o ilości doprowadzonego i usuniętego powietrza jest wilgotność względna panująca w pomieszczeniach. Poziom wilgoci w mieszkaniu jest związany bezpośrednio z liczbą użytkowników oraz z codziennymi pracami, w wyniku których emitowana jest para wodna (pranie, gotowanie, kąpiel). Dzięki nawiewnikom higrosterowanym, system umożliwia doprowadzenie powietrza zewnętrznego oraz zapewnia regulację ilości powietrza usuwanego – za tę część odpowiedzialne są kratki higrosterowane wywiewne lub wyciągowe. Pod wpływem zmieniającej się wilgotności taśma poliamidowa wydłuża się bądź skraca, jednocześnie zmieniając przepustowość nawiewnika lub kratki. W wyniku tego zmienia się ilość powietrza, która może przepłynąć przez element.

Wentylacja REGEL-air

Nawiewnik wrębowy REGEL-air składa się z dwóch pojedynczych elementów o szerokości 125 mm każdy. Klapy wentylacyjne wyposażone są w różnego ciężaru przeciwwagi, przez co poszczególne nawiewniki reagują odpowiednio na napór wiatru o ciśnieniu ok. 20-30 Pa. Nawiewnik wrębowy REGEL-air jest pomyślany tak, by powietrze zużyte było doprowadzane w sposób kontrolowany.W połączeniu z systemem wentylacji budynku REGEL-air pracuje jako urządzenie doprowadzające powietrze. Świeże powietrze z zewnątrz doprowadzane jest do przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Tam wstępnie ogrzane unosi się do góry i przez nawiewnik przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Nie występuje zjawisko przeciągu, ponieważ powietrze z zewnątrz kierowane jest poprzez nawiewnik i górną przylgę pod sufit, gdzie miesza się z cieplejszym powietrzem w pomieszczeniu. Nawiewnik REGEL-air jest szybki w montażu, nie wymaga specjalnych wierceń i prac frezarskich. Instalacji można dokonać również w zamontowanym już oknie.

okno system s 8000 iq