Bezpieczne klamki do okien

Typ produktu: Okna, Sonarol

Chcąc zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed amatorami cudzego mienia koncentrujemy się na drzwiach wejściowych, a zapominamy, że włamywacze najczęściej dostają się do domów przez łatwo dostępne okna na parterze. Rocznie ponad 45 tysięcy włamań do mieszkań dokonuje się przez okno. Jednym z najpopularniejszych sposobów włamania jest przesuwanie okucia obwiedniowego okna od zewnątrz, w celu ustawienia klamki w pozycji otwartego skrzydła okiennego. Przesunięcie okucia okiennego od zewnątrz to metoda często stosowana przez wyspecjalizowanych włamywaczy. Odpowiednio podważając skrzydło okienne śrubokrętem, potrafią oni otworzyć je w kilka sekund, nie robiąc hałasu i prawie nie pozostawiając żadnych śladów włamania. Bezpieczne klamki do okien wyposażone są w specjalny mechanizm blokujący obrót, co zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz.

Klamka Secustik

Bezpieczna klamka Secustik posiada blokadę, która zapobiega obróceniu trzpienia klamki poprzez przesunięcie elementów ruchomych okucia z zewnątrz. Klamka okienna Secustik wyposażona jest w opatentowany mechanizm blokujący, który zwiększa zabezpieczenie okna przed otwarciem od zewnątrz. Obracając klamkę prawidłowo od środka, okucie się przesuwa i okno otwiera się. Gdy próbujemy popchnąć okucie, podważając skrzydło śrubokrętem od zewnątrz, mechanizm blokuje przesuw okucia niepozwalając na otwarcie okna od zewnątrz. Mechanizm Secustik jest mechanizmem blokującym obrót klamki. Bezpieczna klamka do okna Secustik chroni okno przed włamaniem polegającym na próbie przesunięcia okucia obwiedniowego przedmiotem wsuniętym od zewnątrz pomiędzy skrzydło a ramę okienną.

klamki Secustik

klamki Secustik

Bezpieczne klamki z przyciskiem

Bezpieczna klamka okienna z przyciskiem posiada mechanizm blokujący otwarcie okna. Klamka rozblokowuje się po naciśnięciu przycisku kciukiem i dopiero po wciśnięciu przycisku możemy przekręcać klamką. Po zwolnieniu kciuka z przycisku blokada automatycznie zatrzaśnie się i unieruchomi klamkę niepozwalając na otwarcie okna.

  • ochrona od wewnątrz – klamka z przyciskiem uniemożliwia otwarcie okna lub drzwi balkonowych przez dzieci
  • ochrona od zewnątrz – klamka z przyciskiem poprzez unieruchomienie okucia okiennego uniemożliwia otwarcie okna od zewnątrz
klamki z przyciskiem

klamki z przyciskiem

Bezpieczne klamki z kluczykiem

Bezpieczna klamka z kluczykiem posiada przycisk z mechanizmem zamkowym (kluczyk) do odblokowywania okna. Poprzez naciśnięcie przycisku klamka zostaje zablokowana i nie można nią manewrować (nie można otworzyć okna). Po włożeniu i lekkim przekręceniu kluczyka, przycisk zostaje zwolniony i klamka jest odblokowana. Zamykane na kluczyk klamki okienne służą zabezpieczaniu okna przed dzieci oraz zabezpieczeniu przed metodami włamań do pomieszczenia z zewnątrz. Klamki okienne zamykane na kluczyk są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla troskliwych rodziców, gdyż w ten sposób mogą kontrolować, które okno dziecko może otwierać. Klamki te dostępne są w opcji na jeden klucz, oznacza to, że tym wariancie do otwarcia wszystkich okien wystarczy jeden kluczyk.

bezpieczne klamki z kluczykiem

bezpieczne klamki z kluczykiem

Poprzez naciśnięcie przycisku okno zostaje zaryglowane, co oznacza aktywowanie zabezpieczenia przed przesunięciem okucia ingerując na okno od zewnątrz. Klamka zablokowana kluczykiem w bardzo dużym stopniu utrudnia próby włamania, polegające na przesunięciu okucia od zewnątrz w taki sposób, aby klamka znalazła się w pozycji ?otwarte?. Ta najczęściej stosowana metoda tzw. inteligentnego włamania zawodzi, gdy okno jest wyposażone w klamkę z kluczykiem i klamka jest zaryglowana. Z tego powodu warto zastosować klamki z kluczykiem przynajmniej w oknach łatwo dostępnych dla włamywacza, np. znajdujących się na parterze budynku.

Sonraol Klamki Secustik